+48 503 401 643

"Blower Door" dużych budynków

Badanie szczelności powietrznej dużego budynku ze względów przygotowawczych, logistycznych i wykonawczych jest przedsięwzięciem dużo bardziej skomplikowanym niż badanie domku jednorodzinnego. Choć zasady pomiaru w obu przypadkach są takie same, wykonanie testu szczelności w dużym budynku wymaga od zespołu pomiarowego bardzo dobrej znajomości systemów wentylacyjnego, klimatyzacyjnego, sanitarnego a także rozwiązań architektonicznych w badanym obiekcie. Dla takiego badania niezbędna jest także większa ilość urządzeń Blower Door.

Badanie szczelności dużego budynku w przeciwieństwie do domku jednorodzinnego nie można przeprowadzić w trybie automatycznego pomiaru. W tym przypadku mierzone są tylko i wyłącznie różnice ciśnień pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wnętrzem budynku oraz odpowiadające tym wartościom różnice ciśnień na wentylatorach pomiarowych. Takie dane są dalej ręcznie obrabiane w odpowiednich arkuszach kalkulacyjnych i przedstawiane w formie raportu.

W trakcie badania szczelności budynku, część zespołu przeprowadza detekcję miejsc niekontrolowanych przecieków powietrza przez obudowę budynku za pomocą termoanemometru, pisaków dymnych, wytwornicy dymu, oraz kamery termowizyjnej. W zależności od wielkości budynku takie badanie może trwać nawet 20 godzin.

Firma "LUFTHAUS energie" posiada doświadczenie w przeprowadzaniu testów szczelności „Blower Door” w dużych budynkach. Dzięki zespołowi pomiarowemu, składającego się z wysoce wykfalifikowanych specjalistów branżowych oraz bogatemu zapleczu sprzętowemu jesteśmy gotowi podjąć każdy trudny temat.

Dodatkowo posiadamy możliwość przeprowadzenia badania ilościowego na wybranym fragmencie budynku (okno, drzwi, ściana, część elewacji) celem określenia strumienia powietrza przepływającego przez wybrany element oraz jego wpływ na końcowy wynik szczelności całego budynku.

Firmy zainteresowane badaniem szczelności dużego budynku prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

W przypadku zapytań o wycenę badania dużego budynku proszę o przesłanie drogą elektroniczną następujących dokumentów:

  • Projekt architektoniczny
  • Projekt wentylacji
  • Rzuty i przekroje (format dwg lub pdf)
  • Schemat wentylacji i klimatyzacji (format dwg lub pdf)
  • Schemat instalacji sanitarnych (format dwg lub pdf)

"LUFTHAUS energie" w rejestrze BLOWER DOOR GmbH!

BUDYNKI, KTÓRE ZBADALIŚMY

Baltic Business Park, Szczecin

Budynek 7 kondygnacyjny (podziemny garaż, parter i 5 pięter), funkcja biurowa, konstrukcja żelbetowa, elewacja w części słupowo-ryglowa w części wentylowana z oblicowaniem z płyt kamiennych.Powierzchnia użytkowa: 8000 m2
Kubatura wewnętrzna: 25376 m3
(objęta badaniem)

Brama Portowa I, Szczecin

Budynek 7 kondygnacyjny (podziemny garaż, parter i 5 pięter), funkcja usługowo-biurowa, konstrukcja żelbetowa, elewacja wentylowana z oblicowaniem z płyt kamiennych i aluminium.Powierzchnia użytkowa: 4547 m2
Kubatura wewnętrzna: 16134 m3
(objęta badaniem)

Villa Cotonina, Świeradów Zdrój

Obiekt hotelowy 5 kondygnacyjny (piwnica, parter i 3 piętra) z basenem i spa na parterze, 42 pokoje hotelowe na 3 piętrach, konstrukcja masywna, drewniana więźba dachowa, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła dla parteru i wywiewna dla pozostałej części budynku.Powierzchnia użytkowa: 2376 m2
Kubatura wewnętrzna: 6982 m3
(objęta badaniem)

2010. LUFTHAUS energie Błażej Szala. Wszelkie prawa zastrzeżone.
studio graficzneprofesjonalne strony www